You are not logged in.

murtazaa

Beginner

• "murtazaa" started this thread

Occupation: tektonik müzik

• Send private message

1

Saturday, September 17th 2011, 1:20am

selam

server 5 ne zaman açılcak

muratu

Unregistered

2

Monday, September 19th 2011, 11:24am

Merhaba,

server 5 açılırsa, sizlere hemen forumdan bildireceğiz. Şu sıralar 5. Dünya açılmayacak.

Saygılarla

Destek Ekibi

3

Tuesday, September 20th 2011, 12:39am

admin oyunda dünyalar arası geçiş gibi birşey olurmu :?:

mesela tr2 den - espanol mundo 11 falan gibi veyada
belli bir seviyedekiler bir üst dünyaya geçiş yapmak gibi birşey olabilir mi level atlamak gibi
diyeceksin nasıl yani , mesela 100 - 120 lwl arası oyuncular bir dunyada toplansın , 121 olduğu an bir üst dünyaya geçsin :thumbup:

4

Tuesday, September 20th 2011, 10:09pm

mesela 3 senedir dünya 2 de oynayan 1 senedir dünya 4 de oynayan 85 lvl i ezsin gibi mi :)
oyun zaten mantıksız daha da mantıksızlastırmayalım 8)
tr 4 _Joe_ ..
Biz Paganız Yenilsekte Yıkılmayız.

Satsada dost bildiklerimiz
Arkamızdan iş çevirsede sevdiklerimiz
Dost görünüp sırtımızdan vursada adam bildiklerimiz
Biz Bize Yeteriz !

5

Tuesday, September 20th 2011, 10:22pm

dünya 1 deki 120 lwl de 100 leveli ezer ona bakarsan

demek istediğim şu ; ben 100 lwl miyim kardeşim 101 - den 150 lwl kadar dunya 1 de
100 den 70 kadar dunya 2 de olmak gibi boylelikle online olmıyanlar ortaya çıkar ben oyunu oynamayanlarla ne bır arada olucam boylelikle level atlamak gibi olur
iveya 2 nci alternatif bilet karşılığı diğer serverlara geçiş olsun diğer dünyalara geçiş olsun türk dünyasından sıkıldım ben :thumbdown:

muratu

Unregistered

6

Wednesday, September 21st 2011, 11:39am

Merhaba Arben2,

Dünyalar arası transfer mümkün değil, ve aldığım bilgiler doğrultusunda mümkün olmayacak.
Level konusunda, önerini yetkili kişilere iletiyorum.

Saygılarla

Destek Ekibi

7

Friday, November 25th 2011, 10:00am

Bence dunyaları bırlestıremezsınız cok sorun cıkıcak dunya 1 ın 150 lvl - 2 nın 100 lvl 3 ve 4 un 80 lvl oyuncusu aynı konumda 150 lvl ıle 80 lvl ı araların da sorun cıkmadan nasıl esıtlııceksınız

yenı bır dunya acın global bır dunya ..butun dıller bır ara da olsun

nasıl normal oyunda cete hk ve normal hk varsa bu global dunya da da butun dunyaların hk sı ve her mılletın kendı hk sı olsun (butun dıllerı anlıyamayacagımız ıcın curcuna dan kurtulmus olur ıstemeyenler) meraklıları da ıspanyolları da almanları da gorur....turk kızları barındırdılar ya bunları bastacı yaparlar..umarım hepımız akıllanmısızdır guzel sohbet eslıın de vakıt gerırır oyunumuzu oynarız...

Ayrıca oyuna asılmak ısteyenlere de fırsat tanınmalı bılet karsılıgı artık bol altın mı verırsınız ya da yagma hakkı mı ya da baska alternatıfler mı ıcat edersınız bıılemem...

Son bır sey daha neye karar verıceksenız ozellıkle de dunya acma konusun da 10-15 gun once den pm ler le ve form dana duyurun kı gormedık yenı baslıyanlar nasıl yetıscek dıye mızmızlanıcakların da onlemı alınmıs olur...

su multı hesap olayı herkesın yaptıgı ama karsındakının yapmasın dan rahatsızlık duydugu konuyu engellemınz lazım bıldıgım bır cok oyuncu bu yuzden bıraktı oyunu...lvl atlıyaman ıtemsız dolasan ya da bellı bı sure gırıs yapılmıyan hesaplar sılınsın

sımdılık aklıma gelenler bunlar dıkkate alırsınız ya da almazsınız sızın bılecegınız ıs

IYI CALISMALAR....

8

Saturday, November 26th 2011, 12:17am

ben derim ki tr 1 ve 2 birleştirilip dünya 1 olarak bir yerde toplanmalı
tr 3 ve 4 te bir dünya içine alınıp dünya 2 diye bir araya alınmalı hem oyuncular arasında skıll ve sevıye farkı fazla olmamış olur ve bu kurulan dunyalarda dil serbest olmalı
ayrıca oyundakı dınlerın adları değiştirilmeli müslüman , hristiyan ve musevi olarak , sarazen demek orta çağlarda doğulu müslümanlara hristiyanlar tarafından konulan addır
hristiyan olmayanlar anlamına gelmekte sonra pagan kelimesi bildiğin musevi ve muslumanları aşağılamak anlamındadır biz oyunu aşşağlanmak için oynamıyoruz

pagan anlamı : eski zamanlarda, latince “paganus” kelimesinden gelen ve resmi roma devlet dininin dışındaki diğer politeist inançları tanımlamak için kullanılan aşağılayıcı bir terimdi. paganus “köylü, kaba” gibi anlamlara gelir. o zamanlar kullanılan daha sonra hristiyanların benimsediği heathen da kırlık alanlarda yaşayan anlamına gelir. eski zamanlarda şehir hayatını benimsemeyip, kırlarda yaşayan, mevsimlerin döngüsünü kutlayan ve atalarının inançlarını yaşamaya devam eden insanlar için kullanılıyordu. daha sonraları hristiyanlar "pagan" ve "heathen" kelimelerini kafir anlamında, kendilerinden olmayan herkesi hatta müslümanları ve musevileri bile aşağılamak için kullanmışlar

sizden ricam bunlarıda yetkiliere bildirirseniz sevınırım , ne kadar oyunda olsa kimse kimseyi aşşağlıyamaz

ayrıca son olarak hesabını dondurma gibi birşey olmalı dönmek isteyen tekrar eski çarı ile dönebilmeli, hesap silmekte nedir oyun orta çağ oyunu diye ortaçağda yaşamıyoruz :) bu sayedede gereksiz bir sürü çar alınmanın önüne geçmiş olursunuz , multiye engel olmanın tek yolu bir pc deki aynı ip üzerinden bağlantıyı engellıyemezmısınız pc nın İD tanımlayıp ,
mesela arben nıckı ıle 154 . 60. 22 ip ile giriyorsam bu ip ile baska bir çhar üzerinden girmek istediğimde ban çıkması gibi olabilir mi

arben den sevgılerle ;) ... to be countined . :thumbup:

9

Saturday, November 26th 2011, 12:26am

bu arada çeteler harita üzerinden yerler için savaşa bilecek gibi birşeyler gördüm çete kurmak istediğimizde çete sadece sarazen , sadece pagan dıye olmamalı

mesela ben sarazen mezhebine mensupsam kurduğum çete içerisinde paganda , hristiyanda kabul edebilme hakkı sunulmalı dıye düşünüyorum :rolleyes:

10

Saturday, November 26th 2011, 11:11am

Cok bılıyorsun sen Ali efendı
holy war kutsal savas demek dınler karmakarısık olunca neyın savasını yapıcaz cetemızı sefının gozune kasına gore mı seccez
sen o kadar baska dın hastasıysan basarsın bıletı dınını degıstırır kucaklarsın ıstedıın dını artık pagan mı olur hrıstıyan mı senın bılecegın ıs..ya da cetenden ıstedıın tarafa destek verırsın
ya da karsı tarafa degıstırtırsın dınını o senı kucaklar ;)

dın savası yapıyoruz burda dın ...haclı seferrlerın de haclılara destek veren arap polıtakası ızleme

11

Monday, November 28th 2011, 2:48am

1 - ben çok bildiğimi iddaa etmıyorum sadece kendı gorusumu beyan edıyorum :huh:

2 - holy war kutsal savaş demek dıyorsun ama pagan ne demek sarazen ne demek bilmiyorsun , önce bir araştırmanı öneririm
pagan ve sarazen terimleri hristiyanlığın karşısında küçük görülüp aşağılamak amaçlı kullanıyo bunu bılerek yorum yapıyorsan aşağılanmayı kabul edıyorsun demektır

3 - ben çete harplerınden bahsedıyorum , kutsal savaştan bahsetmıyorum , çeteler içerisinde paganda sarazende olmalı dıyorum
nasıl ki ittifak olup diğer pagan ve hristiyan dıye adlandırdıgınız çeteler olabiliyorsa aynı şekılde çete içindede sarazen ve pagan mensuplar olabilir.
kutsal savaşta tabikide tutupta hristiyanlarla bır arada oturup karşılıklı kahve içmeyeceksın :)

sana en basit ornek : turkıye savasa gırse abd ıle turkıyedeki hristiyan turkler abd nin yanında mı savaşır turkıyenın mı ?
umarım açıklayıcı olmuştur anlamış olmanı temennı edıyorum ;)

4 - son olarak ben din değiştirmek istesem zaten ne sana sorarım ne moda ne admıne sorarım keyıf benım keyfım kafama gore değişirim ama anlatmak istediğimi kendı anlamak istediğince yorumlamışsın :)

benım ızledıgım bir politika yok , politika dediğin insanları koyun gibi otlatma sanatıdır. bunun en ıyı sanatcısıda çobanlardır ( politikacılar )
ben insanları ayrıştırmak değil birleştirmek , dışlamak değil senın tabirince kucaklama taraftarıyım :)

bu arada haçlılara destek veren arap politikalarından öte , turkıyeyı ingilizlere satan kendıne musluman diyen osmanlı politikaları benim canımı sıkan ;)
eleştirin için tşk edıyorum saygı duyuyorum düşüncelerıne ama katılmıyorum ...

12

Monday, December 19th 2011, 4:53pm

yeni dünya

1 - o kadar çok ispanyol dünyalardan bahs ettin ki yeni dünyada olmamana çok şaşırıyorum

2- yeni dünya da herkesten önce yer alırsın sanıyordum

3 - tabi ki keyf senin karışmak ne haddimize

4 - iyi oyunlar

5 - madde madde yazmak iyi oluyormuş aslında göründüğüm kadar zeka kıtlığı yaşıyan biri değilimdir madde madde yazmasan da anlardım